Egy különleges egyedi túra, amelyben Thaiföld Északkeleti (Isaan) és Északi részét fedezzük fel. Olyan vidékeken járunk és olyan látványosságokat nézünk meg, amelyek a turistaútvonalaktól távolabb esnek.
A program részletesen:
1. nap: BANGKOK - PHIMAI - KHON KAEN
Korai indulással első megállónk a Phimai Történelmi Emlékpark. Meglepően jó állapotban megmaradt több mint ezer éves romok a hajdani Khmer Birodalomból. Nem véletlenül emlékeztetnek a világhírű Angkor Watra, a tudósok szerint először Phimai épült meg, s ez szolgált később mintául.
Következő megállónk Khon Kaen tartományban lesz, itt egy kis faluban a thaiok évtizedek óta királykobrákat nevelnek, a betérőknek pedig bemutatót tartanak ezekkel a veszélyes kígyókkal. Nemcsak félelmetes, egyben tanulságos is az előadás.
Ma esti szállásunk Udon Thaniban lesz, három csillagos hotelben.
2. nap: VÖRÖS LÓTUSZ TÓ ÉS A VÖRÖS HEGY MEGHÓDÍTÁSA
Korán kelünk, mert egy különleges látványosság vár ránk a közelben, amelyet igazán csak reggel lehet élvezni. Ez a híres Vörös Lótusz tó, ahol a virágok napközben összecsukják szirmaikat.
2. nap: VÖRÖS LÓTUSZ TÓ ÉS A VÖRÖS HEGY MEGHÓDÍTÁSA
Korán kelünk, mert egy különleges látványosság vár ránk a közelben, amelyet igazán csak reggel lehet élvezni. Ez a híres Vörös Lótusz tó, ahol a virágok napközben összecsukják szirmaikat.
Bár Isaan nem a hegyekről híres, azonban akad néhány magaslat itt is. Messziről látni a síkságon a Vörös-hegyet, amelyet ma délután meg fogunk hódítani. Először dzsungeles részen vágunk keresztül, majd a szikla oldalába szerelt vékony deszkapallókon jutunk egyre feljebb, hogy megtaláljuk az egyik orom szélére épített szentélyt. Szédítő és káprázatos látvány a hegymászásunk jutalma!
Ha a Vörös-hegy megmászása után van még erőnk és kedvünk, akkor a közelben egy hatalmas és különleges vízesés vár még ma ránk. Ezt sem szabad kihagyni!
iA hosszú és tartalmas nap után ismét Udon Thaniban lesz a szállásunk. Két éjszakát töltünk ugyanabban a hotelben.
3. nap: WAT PHRA SORN KAEW
Reggeli után elindulunk Isaanból, búcsút veszünk Északkelet-Thaiföldtől és megcélozzuk Észak-Thaiföldet. Hegyek között kanyarogva jutunk egyre magasabbra, mai első megállónk hegycsúcsra épített Wat Phra Thart Pha Sorn Kaew templom. A látvány és az atmoszféra különleges, arról pedig majd bővebben a helyszínen, hogy miért is ül 5 Buddha egymás mögött.
3. nap: WAT PHRA SORN KAEW
Reggeli után elindulunk Isaanból, búcsút veszünk Északkelet-Thaiföldtől és megcélozzuk Észak-Thaiföldet. Hegyek között kanyarogva jutunk egyre magasabbra, mai első megállónk hegycsúcsra épített Wat Phra Thart Pha Sorn Kaew templom. A látvány és az atmoszféra különleges, arról pedig majd bővebben a helyszínen, hogy miért is ül 5 Buddha egymás mögött.
Következő megálló Phitsanulok, főtemploma a Wat Phra Si Rattana Mahathat Woramahawihan. Itt megnézzük a gyógyító Buddhát: Phra Phuttha Chinnarat. Thaiföld egyik legszebb Buddha ábrázolásának tartják a hozzáértők.
Ma esti szállásunk Phitsanulokban lesz.
4. nap SUKHOTHAI - LAMPANG
Negyedik napunkon a thaiok első királyságának, Sukhothainak az emlékeit nézzük meg - a Sukhothai Történelmi emlékpark a Világörökség része, teljes joggal.
Negyedik napunkon a thaiok első királyságának, Sukhothainak az emlékeit nézzük meg - a Sukhothai Történelmi emlékpark a Világörökség része, teljes joggal.
Visszaülünk járművünkbe és meg se állunk a Lampangban lévő Phra That Lampang Luang burmai stílusú ősi templomig.
Az ananászfarmon megnézzük, hogyan terem az ananász, természetesen kóstolót is kapunk majd.
Egy újabb menet és meg sem állunk Chiang Rai városáig, itt lesz éjszakai szállásunk.
5. nap GOLDEN TRIANGLE - MEKONG RIVER - CHIANG RAI - CHIANG MAI
Reggeli után Chiang Rai legújabb nevezetességét, a Kék Templomot nézzük meg. Alkotója a híres Fehér Templomot megálmodó Chalermchai Kositpipat tanítványa. Mai nap eldönthetjük, hogy vajon a tanítvány túlszárnyalta-e mesterét?
Reggeli után Chiang Rai legújabb nevezetességét, a Kék Templomot nézzük meg. Alkotója a híres Fehér Templomot megálmodó Chalermchai Kositpipat tanítványa. Mai nap eldönthetjük, hogy vajon a tanítvány túlszárnyalta-e mesterét?
Ezt követően irány az Arany Háromszög. A Mekong folyón csónakkal egészen elmegyünk a három ország határáig (Myanmar - Thaiföld - Laosz).
Chiang Raiban megnézzük a világ egyik legszebb (ha nem a legszebb) templomát a Wat Rong Khun templomot, amit sokan csak Fehér Templomként ismernek.
Irány Chiang Mai, finom vacsora egy helyi étteremben a folyóparton, majd a szállásunk Chiang Maiban lesz.
6.nap CHIANG MAI
Chiang Maiban ébredünk, reggelizünk majd irány az elefántok völgye, itt bambusztutajozunk.
Chiang Maiban ébredünk, reggelizünk majd irány az elefántok völgye, itt bambusztutajozunk.
Meglátogatjuk a hegyi törzseket (látunk hosszúnyakúakat is), majd orchideafarm és pillangófarm következik.
Délután Chiang Mai fénypontja a Wat Doi Suthep következik. Templom a hegycsúcson fantasztikus kilátás, csodálatos építmények, nem evilági hangulat.
Utána transzfer Chiang Mai reptérre, irány repülővel Bangkok.